Tiroid, Guatr, Obezite, kıllanma, Hormon, Osteoporoz, Hipoglisemi, Düşük Şeker, Hipofiz Hastalıkları, terleme, Erken Ergenlik, Gut, Boy Kısalığı,hormon tedavisi, Diyabet, Şeker, Hastalığı, Selçuk Can, Nişantaşı, İstanbul Tiroid, Guatr, Obezite, kıllanma, Hormon, Osteoporoz, Hipoglisemi, Düşük Şeker, Hipofiz Hastalıkları, terleme, Erken Ergenlik, Gut, Boy Kısalığı,hormon tedavisi, Diyabet, Şeker, Hastalığı, Selçuk Can, Nişantaşı, İstanbul
Anasayfa Özgeçmiş Yayınlar Kongre ve Kurslar Basında İletişim ve Randevu İletişim ve Randevu

TİROİD DİYETİ

GUATR DİYETİ

TROİD ZAYIFLAMA PROGRAMI

 HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR!

Tiroid hastaları için zayıflamak oldukça zordur. Eğer sizde tiroid tembelliği varsa veya tiroidiniz hızlı çalışıyor ve bunu yavaşlatmak için ilaç tedavisi alıyorsanız, kilo sorununuzun olması kaçınılmazdır.  Tiroid hastaları diyet yapmalarına rağmen kilo veremezler. Metabolizmaları ilaç tedavisi almalarına rağmen yavaşlamıştır. Çünkü dışarıdan verilen ilaç bir yedek parçada olduğu gibi hiçbir zaman orijinalin yerini tutamaz. Yani ilaç alsanız da almasanız da tiroid tembelliği varsa kilo alırsınız. Bir kısım azınlık hastada bu üstteki tanımlama geçerli değildir ve metabolizmaları hızlı olduğundan kilo almazlar. Genelde görülen tiroid hastalarının hangi diyeti yaparsa yapsın, hangi diyetisyene giderse gitsin kilo alacağı gerçeğidir. Bu yüzden tiroid hastasının endokrinoloji ve metabolizma uzmanına gidip tiroid diyeti yapması gerekir ve tiroide yönelik beslenme programı alması lazımdır.

Özel Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nde, Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı Prof. Dr. Selçuk Can yönetiminde tiroid hastalarına yönelik zayıflama programı başlatılmıştır. Bu ünitede yürütülen zayıflama programı daha önceden katıldığınız diyetlerden farklıdır.

1)   1)Zayıflama programına katılmak isteyenlerin önce Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı Prof. Dr. Selçuk Can tarafından tiroid muayenesinden geçirilmesi gerekmektedir. Katılımcılar Endokrinoloji Bölümünde tiroid muayenesi ve kan testlerinden geçecek, tiroid ilacı kullananlarda doz ayarlaması yapılacaktır. Programa katılanların Özel Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi Endokrinoloji Polikliniğinde kilo, boy, bel, kalça ve vücut yağ oranı ölçümleri yapılacaktır. Bir veya iki hafta sonra hastanemizin giriş katındaki VIP konferans salonunda Doç. Dr. Selçuk Can sizlerle buluşacak ve grup olarak ilk diyetiniz başlayacaktır.

2)Diyetinizi grup olarak alırsınız. Yani üç – dört kişi aynı anda aynı diyeti beraberce alacaktır. Sizde tiroid hastalığına bağlı metabolizma yavaşlaması varsa bir uzmandan kişiye özel diyet almak durumunda değilsiniz. Size ancak bir endokrinoloji ve metabolizma uzmanı yardımcı olabilir. Diğer tiroid sorunu olanlar ile aynı diyeti uygulayacaksınız. Grupta amacı zayıflamak olan kişilerle birlikte bulunacaksınız, motivasyonunuz artacak ve pozitif bir değişim gerçekleştireceksiniz.

3)NEDEN BİZ? Uyguladığımız grup zayıflama programı televizyon, gazete ve dergilerde dayatılan “medya diyetinden” farklıdır. Sık beslenmeyi öneren, her şeyden azar azar yiyerek zayıflayacağınızı iddia eden medya diyetinden fayda göremediyseniz grup zayıflama diyetine katılmanızı öneriyoruz. Tiroid hastalarında sık görülen bir sorun, diyet yapılmasına rağmen kilo artışıdır. Zayıflayamadıysanız, tam tersine üzerine kilo eklediyseniz, motivasyonunuz kalmadıysa, bizim diyet programımız size uygundur. Bütçenizi sarsmayacak bir program hazırlayarak, toplumun her kesimine ait insanların, çağımızda artık bir hastalık olarak kabul edilen obezite tedavisinden faydalanmasını kendimize ilke edindik. 

4)  4)Randevu günü ve saati önceden bellidir. Her ayın birinci ve üçüncü Çarşamba günü saat 11.00’ da grubumuz tedaviye başlayacaktır. Saat 12.00 itibarı ile seans bitecek ve iki hafta sonra tekrar aynı yer ve saatte buluşulacaktır. Haftada sadece bir saatinizi alan bu belirli zaman dilimi yaşamınızın günlük akışında sorun çıkarmayacaktır. Belirli olan resmi tatil günleri, bayramlar ve doktorunuzun yurtdışında olduğu kongre tarihlerinde seanslara gelinmeyecektir.  

5)   5)Zayıflama programımız tiroid hastalarına yönelik hazırlanmıştır.  Örneğin, kalp yetmezliği, şeker hastalığı, sinir hastalığı, karaciğer sorunu, böbrek yetmezliği, kanser gibi sağlık sorunlarınız varsa bu program size uygun değildir. Sağlıklı bir yaşam için birlikte atacağımız bu adımda hiçbir negatif durumla karşılaşmamak adına, katılımcılarımızın bu konuda hassas olmalarını önemle rica ederiz. 

6)   Diyet programının ödemesi her ayın ilk Çarşamba günü nakit olarak yapılacaktır. 

7)   Diyet programında özel sigorta, banka ve kurumlar geçersizdir. 

Doç Dr. Selçuk CAN

Endokrinoloji ve Metabolizma Ünitesi

İletişim: Bilgi almak ve Muayene Randevusu için (212) 288 3400 Dâhili: 4892

Adres:   Özel Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi

Gayrettepe Mah. Cemil Aslan Güder Sok. No:8

Gayrettepe 34349 İSTANBUL

 
 
Muayenehane: Sezai Selek Sok. Tayman Apt
No: 16 Daire: 7 Nişantaşı Şişli 34365 İstanbul Tel: 212 - 296 46 11

Tasarım - Forum